تاریخ : شنبه, ۱۶ اسفند , ۱۳۹۹ 23 رجب 1442 Saturday, 6 March , 2021
1

تعبیر خواب برگشتن خواستگار قبلی

 • کد خبر : 10902
 • 09 بهمن 1399 - 10:05
تعبیر خواب برگشتن خواستگار قبلی

تعبیر خواب برگشتن خواستگار قبلی چیست و دیدن آن چه معنا و مفهومی دارد؟ برای خیلی از خانم های جوان این اتفاق پیش آمده فردی را که به خواستگاریشان رفته به هر دلیلی نپسندیده اند. از این رو جواب رد و یا به عبارتی منفی را داده و برای همیشه قید ازدواج با او را […]

تعبیر خواب برگشتن خواستگار قبلی چیست و دیدن آن چه معنا و مفهومی دارد؟ برای خیلی از خانم های جوان این اتفاق پیش آمده فردی را که به خواستگاریشان رفته به هر دلیلی نپسندیده اند. از این رو جواب رد و یا به عبارتی منفی را داده و برای همیشه قید ازدواج با او را می زنند. مسلما این دسته از خانم های جوان در برخی مواقع نیز باید منتظر برگشت خواستگارشان حتی پس از طرد کردن هم باشد.

اگرچه چنین اتفاقی در دنیای واقعی امری طبیعی و ممکن است. حتی گاهی اوقات هم به دلیل مشغله های شدید ذهنی این موضوع به صورت رویای شبانه در حالت خواب هم ظاهر می شود. به همین دلیل ما در این بخش از تعبیر خواب شب تاب می خواهیم به بررسی انواع تعابیر از زبان خوابگزاران معتبر در رابطه با عنوان تعبیر خواب برگشتن خواستگار قبلی بپردازیم. با ما همراه باشید.

تعبیر خواب برگشتن خواستگار قبلی نشانه چیست؟

در حالت کلی دیدن یک رویا برای برگشتن خواستگار قبلی یا شخصی که پیش تر از شما خواستگاری نموده است تعبیری نیک و پسندیده دارد. به عقیده بسیاری از معبران اسلامی برای کسانی که مجرد بوده و خواهان ازدواج هستند چنانچه به هر دلیل و سببی مشاهده کنند که خواستگار قبلی شان بازگشته و بر پیشنهاد ازدواج خود مصمم است چنین خوابی تعبیر بسیار خوبی دارد.

از شیخ طوسی چنین نقل شده است اگر دختر جوان و مجردی در خواب خود بیند که خواستگار قبلی او دوباره به نزدش بازگشته است. چنانچه بیند برنامه خواشتگاری مجدد به واسطه شخص دیگری انجام شده به این تعبیر است که بیننده خواب در زندگی واقعی خود به کمک شخص دیگری وارد رابطه ای جدید می شود که در نهایت به یک رابطه عاشقانه و ماندگار ختم می شود.

تعبیر خواب برگشتن خواستگار قبلی با گریه

از جابر مغربی چنین روایت شده اگر کسی خواب بیند که جواب رد به خواستگار خود داده و او را طرد می کند تعبیرش آن است که شانس و موفقیت های جدیدی را در زندگی از دست می دهد اما اگر بیند که خواستگارش به سوی وی بازگشته با گریه و زاری از وی طلب ازدواج می کند تعبیر چنین خوابی بر سود و منفعت دنیوی دلالت دارد. به عبارتی دیدن این خواب نشانه آن است که بیننده آن در زندگی واقعی خود سعاد مند و کامروا می شود.

سوالات بسیاری در رابطه با چنین خوابی در سایت شب تاب مطرح شده من باب اینکه: اگر زنی متاهل یکی از خواستگارهای قبلی خود را که چند سال پیش از وی خواستگاری کرده است در خواب بیند به گونه ای که دوباره به سمت وی بازگشته و به او برای آغاز یک زندگی نو پیشنهاد دیگر دهد. چنانچه گریه و مویه های او در خواب زن پدیدار باشد چنین خوابی چه تعبیری دارد؟

محمد بن سیرین درباره دیدن چنین خوابی اینگونه روایت می کند: بی قراری و بی تابی خواستگار قبلی برای برگشتن و پیشنهاد دوباره به یک زن در خواب نشانه ای از اتفاقات خوشایند است. چنانچه بیننده این خواب زنی متاهل و دارای همسر و فرزند باشد به این معنی است که صاحب آن در مراحل مختلفی از زندگی خود به رضایت قابل قبولی خواهد رسید.

تعبیر خواب برگشتن خواستگار قبلی و آشتی با او

از شیخ طوسی و علی مدنی آمده است که تعبیر خواب برگشتن خواستگار قبلی و آشتی کردن با او بر طول و عمر و روزی فراوان در زندگی بیننده خواب دلالت دارد. به روایت از امام جعفر صادق نیز اگر کسی در خواب خواستگار قبلی خود را بیند که با وی آشتی کرد. چنانچه بیند پیمان و عهد ازدواج میان آن ها به شادی و سرور بسته شد معنی اش بر چهار وجه دلالت دارد:

 • اول توانمندی و نیرو
 • دوم سیرت
 • سوم ایمان کامل و اعتقاد پسندیده
 • چهارم عمر طولانی

تعبیر خواب برگشتن خواستگار قبلی و ازدواج با او

تعبیر خواب برگشتن خواستگار قبلی و ازدواج با او از دیدگاه لوک اوینتهاو بر شادمانی بیننده خواب در زندگی واقعی اش دلالت دارد.

لیلا برایت چنین می گوید: چنانچه در خواب خود بینید خواستگار قبلی تان به سوی شما بازگشته است به طوری که خود را در رخت عروسی بینید که با وی ازدواج کرده اید خوابتان به این موضوع اشاره دارد برکت به زندگیتان وارد شده و از فراوانی مال و نعمت دنیا بهره مند می شوید.

از ابراهیم کرمانی روایت شده اگر زنی متاهل در خواب خواستگار قبلی خود را بیند. اگر با وی عهد و پیمان ازدواج بسته و با شادمانی و سرور مراسم عروسی خود را برپا کردند تعبیر چنین خوابی بقا و برکت برای هر دوی آن ها در زندگی واقعی است. در تعبیر دیگری از ایشان چنین خوابی بر چند موضوع دلالت دارد:

 • اول آنکه اگر بیننده خواب بیمار باشد از بیماری شفا یافته و بهبودی می یابد
 • دوم بر کسب فراغت و آسودگی بسیار در دنیا دلالت دارد
 • سوم اگر بیننده خواب غمگین باشد از غم و ناراحتی فارغ می شود
 • چهارم اگر بدهکار باشد ادای قرض بر وی واجب می آید
 • پنجم اگر مسافر دور افتاده داشته باشد بالاخره خبری از وی دریافت کرده و خوشحال می شود
 • ششم اگر با کسی قهر باشد به زودی آشتی می کند.

تعبیر خواب برگشتن خواستگار قبلی از قهر

منوچهر مطیعی تهرانی می گوید اگر کسی در خواب، خواستگار قبلی خود را بیند که از قهر و طرد شدن برگشته است چنانچه بیند که میان آن ها شادی و آشتی برقرار شده است. تعبیر خوابش این است که گره از کار بیننده خواب باز شده و مشکلاتش حل خواهند شد.

از علی مدنی نیز چنین روایت شده است که اگر زنی در خواب خود بیند که خواستگار پیشین وی به دلایل مختلفی قهر و او را طرد کرده است چنانچه بداند که از قهر برگشته و از نو با او پیمان عشق و امید می بندد. اگر بیننده خواب احساس رضایت و خرسندی از این اتفاق داشته باشد نشانه آن است که فردی صاحب اعتبار در زندگی واقعی شخص خواب بین مراقب اوضاع احوالات وی است.

از کتاب سرزمین رویاها چنین آمده است: اگر در خواب خود بینید که پس از کشمکش های فراوان با خواستگار قبلی خود سرانجام به سمت وی بازگشت تعبیرش بر این موضوع اشاره دارد که بیننده خواب در زمینه مربوط به کسب و کارش موفقیت های بسیاری به دست خواهد آورد.

مطلب پیشنهادی :

تعبیر خواب پشیمان شدن خواستگار

لینک کوتاه : http://shabtob.ir/?p=10902

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.