تاریخ : سه شنبه, ۱۲ اسفند , ۱۳۹۹ 19 رجب 1442 Tuesday, 2 March , 2021
0

همه چیز درباره تعبیر خواب جواب رد دادن به خواستگار

  • کد خبر : 10821
  • 05 بهمن 1399 - 19:36
همه چیز درباره تعبیر خواب جواب رد دادن به خواستگار

تعبیر خواب جواب رد دادن به خواستگار چیست و دیدن آن چه مفهومی دارد؟ بسیاری از معبران اسلامی تعبیر خواب خواستگاری و یا دیدن کسی به عنوان خواستگار در جلسه رسمی را به نیکی می دانند. به تعبیر آنان دیدن چنین خوابی نشانه ای از موقعیت های جدید و پرمنفعت در زندگی است که می […]

تعبیر خواب جواب رد دادن به خواستگار چیست و دیدن آن چه مفهومی دارد؟ بسیاری از معبران اسلامی تعبیر خواب خواستگاری و یا دیدن کسی به عنوان خواستگار در جلسه رسمی را به نیکی می دانند. به تعبیر آنان دیدن چنین خوابی نشانه ای از موقعیت های جدید و پرمنفعت در زندگی است که می تواند موقعیت های شغلی، عاطفی و یا حتی عقاید جدید را نیز در بر گیرد. در واقع خواستگار و خواستگاری کردن در خواب بر تصمیم گیری های مهم و ارزشمندی دلالت دارد که شخص خواب بین در زندگی واقعی با آن ها مواجه می شود.

به مثابه پذیرفتن یک موقعیت کاری خوب و یا یک شخص جدید تحولاتی عظیم را زندگی فرد ایجاد می کند. اگرچه چنین خوابی می تواند در زمره خواب های رایج ما قرار گیرند اما گاهی اوقات هم پیش خواهد آمد که عکس این قضیه را در خواب بینیم. رویاهایی نظیر جواب رد دادن به خواستگار نیز در زمره خواب های شبانه ای هستند که به عقیده بسیاری از خواب گزاران به واسطه مشغله های شدید ذهنی در عالم واقعیت نمایان می شوند.

با ما در ادامه این بخش از تعبیر خواب شب تاب همراه باشید تا همه آنچه که قرار است درباره تعبیر خواب جواب رد دادن به خواستگار بدانید را از زبان معبران گوناگونی خدمتتان بیان کنیم.

تعبیر خواب جواب رد دادن به خواستگار چیست

تعبیر خواب جواب رد دادن به خواستگار نشانه چیست؟

به روایت از محمد بن سیرین چنانچه شخصی در خواب خود بیند که در مجلس خواستگاری حضور دارد به گونه ای که مردی غریبه و ناآشنا از وی خواستگاری می کند. چنانچه بیننده این خواب زنی متاهل باشد و خود بداند که دارای شوهر و فرزند است. اگر چهره خواستگار بر وی معلوم نباشد دیدن چنین خوابی به معنای اجل است. چنانچه شخص خواب بین در خواب خود جواب رد به خواستگار دهد تعبیرش آن است در عالم واقعیت اجل و مرگ از زندگی وی دور خواهد شد.

در تعبیر دیگری از ایشان چنانچه زن متاهل و دارای همسر و فرزند در خواب خود بیند که شخصی از وی خواستگاری می کند. اگر چهره خواستگار بر وی معلوم باشد به گونه ای که دارای قامتی رعنا و چهره ای زیبا باشد. اما اگر بیننده خواب بداند که به خواستگار جواب رد داد به این معنی است که در عالم بیداری از عزت و شرف وی در میان مردم کاسته خواهد شد.

تعبیر خواب جواب رد دادن به خواستگار به روایت از ابراهیم کرمانی

ابراهیم کرمانی جواب رد دادن به خواستگار در خواب را چنین تعبیر می کند: اگر در خواب خود دیدید که شخصی از شما خواستگاری کرده و پیشنهاد ازدواج می دهد چنانچه بدانید که ویژگی های مثبت برای ازدواج را نیز دارد. اگر در خوابتان به پیشنهاد او جواب رد دهید تعبیر خوابتان به این معنی است که به شما یک کسب و کار پر سود و منفعت پیشنهاد می شود ولی شما آن را پس داده و قبول نمی کنید. به عبارتی دیدن چنین خوابی به این معنی است که شما در عالم بیداری یک موقعیت کاری پر سود را پس خواهید زد.

در تعبیر دیگری از ابراهیم کرمانی اگر مردی جوان که در آستانه ازدواج است در خواب خود بیند که به دختری پیشنهاد ازدواج می دهد تعبیرش آن است که از مرتبه و بزرگی وی در بیداری کاسته می شود اما اگر بیند که جواب منفی دریافت کرد به این معنی است که در موقعیتی پر خطر آبرو و حیثیت بیننده خواب حفظ می شود.

تعبیر خواب جواب رد به خواستگار

تعبیر خواب جواب رد دادن به خواستگار زن دار به روایت از امام جعفر صادق (ع)

امام جعفر صادق (ع) می فرمایند: اگر زنی جوان و مجرد در خواب خود بیند که از وی خواستگاری می کنند چنانچه بیند که خواستگار او مردی متاهل و زن دار است چنین خوابی نشانه ای از خوشبختی ابدی و تحکیم بنیاد خانواده است. بالعکس اگر بیند که به خواستگار خود در خواب جواب رد می دهد نشانه آن است که در زندگی واقعی برایش جدایی و فراق رخ خواهد داد. در تعبیر دیگری از ایشان دیدن چنین خوابی برای زن جوان و جواب رد دادن به خواستگار متاهل در خواب به این معنی است که شخص خواب بین مورد تهمت واقع می شود.

همچنین امام صادق (ع) جواب رد دادن به خواستگار در جواب را بر چهار وجه می داند:

  • اول از دست دادن رتبه و بزرگی
  • دوم خسارت و زیان مالی
  • سوم آغاز اندوه و ناراحتی
  • چهارم بیماری

تعبیر خواب جواب رد دادن به خواستگار خودم

لیلا برایت می گوید اگر در خواب خود بینید که مرد جوانی از شما خواستگاری می کند چنانچه به وی جواب رد دهید تعبیر خوابتان این است که سلامت جسمانی تان در خطر است.

تعبیر خواب جواب رد دادن به خواستگار مرده

از شیخ طوسی چنین نقل شده است: اگر کسی خواب بیند که خود را برای قرار مدار خواستگاری و ازدواج آماده می کند تعبیرش آن است که در آینده ای نزدیک خبرهای خوشحال کننده ای را دریافت می کند. اما اگر بیند که شخص مرده ای از وی خواستگاری کرد و از مردن او در خواب نیز مطلع باشد معنی چنین خوابی بیماری و زیان مالی است. چنانچه شخص خواب بین در خواب جواب منفی و رد به خواستگار خود داد نشانه آن است که از زیان مالی مصون می ماند.

تعبیر خواب جواب رد دادن به خواستگار پیرمرد

از کتاب سرزمین رویاها چنین آمده است که اگر کسی در خواب خود بیند مردی کهنسال و پیر از وی خواستگاری می کند چنانچه بیند به اجبار و خلاف میل خود در جلسه خواستگاری حضور دارد نشانه آن است که بیننده خواب در شرایط سختی از زندگی خود قرار می گیرد. در واقع چنین خوابی گواه بر این موضوع است صاحب آن بایستی در مراحل مختلفی از زندگی محتاطانه عمل کند. اما اگر بیند که جواب رد به خواستگار خود داد نشانه آن است که از شرایط دشوار زندگی با موفقیت و پیروزمندی عبور خواهد کرد.

تعبیر خواب جواب رد دادن به خواستگار دختر

منوچهر مطیعی تهرانی چنین می گوید: اگر کسی خواب بیند که در جلسه خواستگار حضور دارد. چنانچه بیننده این خواب مرد جوان و خواهان ازدواج باشد و بیند که از دختر جوانی خواستگاری می کند. به طوری که خود از چتین وضعیتی راضی و خرسند باشد نشانه آن است که بیننده خواب مورد حمایت عاطفی واقع می شود. اما اگر بیند در نهایت از پيشنهادش منصرف شد به این معنی است که بیننده خواب در زندگی واقعی از ریسک کردن هراس دارد. در تعبیر دیگری از مطیعی تهرانی دیدن چنین خوابی بیانگر آن است که صاحب آن از سوی عزیزانش طرد خواهد شد.

لینک کوتاه : http://shabtob.ir/?p=10821

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.