تاریخ : سه شنبه, ۱۲ اسفند , ۱۳۹۹ 19 رجب 1442 Tuesday, 2 March , 2021
0

همه چیز درباره تعبیر خواب دادن عطر به مرده

  • کد خبر : 10643
  • 01 بهمن 1399 - 18:51
همه چیز درباره تعبیر خواب دادن عطر به مرده

تعبیر خواب دادن عطر به مرده نشانه چیست و دیدن آن چه مفهومی دارد؟ به گفته بسیاری از معبرین اسلامی عطر و انواع رایحه عطری در خواب تعابیری نیکو پسندیده دارد. برعکس آن نیز بوییدن عطرهایی با رایحه ناخوشاید در خواب، تعابیر بد و نامطلوبی برای بیننده آن در عالم بیداری دارند. تعبیر خواب دادن […]

تعبیر خواب دادن عطر به مرده نشانه چیست و دیدن آن چه مفهومی دارد؟ به گفته بسیاری از معبرین اسلامی عطر و انواع رایحه عطری در خواب تعابیری نیکو پسندیده دارد. برعکس آن نیز بوییدن عطرهایی با رایحه ناخوشاید در خواب، تعابیر بد و نامطلوبی برای بیننده آن در عالم بیداری دارند.

تعبیر خواب دادن عطر به مرده نشانه چیست و دیدن آن چه مفهومی دارد؟ به گفته بسیاری از معبرین اسلامی عطر و انواع رایحه عطری در خواب تعابیری نیکو پسندیده دارد. برعکس آن نیز بوییدن عطرهایی با رایحه ناخوشاید در خواب، تعابیر بد و نامطلوبی برای بیننده آن در عالم بیداری دارند.

اگرچه دیدن چنین خواب هایی در میان همه ما بسیار رایج است و معمولا به اشکال گوناگون در خواب دیده می شود. اما دادن عطر به مرده در خواب ممکن است برای هر کسی تعجب برانگیز توام با ترس باشد. برخی از معبرین اسلامی بر این باورند که در حالت کلی دادن عطر به مرده در خواب خوب نیست اما گرفتن عطر از مرده علل خصوص به عنوان هدیه بسیار نیکو و پسندیده است.

تعبیر خواب دادن عطر به مرده نشانه چیست

 

جابر مغربی می گوید: اگر کسی یکی از مردگان خود را در خواب بیند و در خواب نیز بدانید که فوت گشته. چنانچه به وی شیشه عطری هدیه دهد و یا اینکه بر پیراهن مرده عطر بزند تعبیرش آن است که خبرهای بد و ناخوشایندی دریافت می کند. به روایت از ایشان دادن عطر به مرده در خواب به این معنی است که زندگی بیننده آن در عالم بیداری با دریافت اخبار بد دگرگون می شود.

شیخ طوسی نیز دادن هدایایی همچون عطر به مردگان در خواب را بر مبتلا شدن به بلا و مصیبت های احتمالی تعبیر می کند.

تعبیر خواب دادن عطر به مرده به روایت امام صادق(ع)

از امام جعفر صادق(ع) روایت شده است اگر شخصی در خواب خود مرده ای را بیند که بر لباس های وی عطر می زند تعبیر چنین خوابی نه معنی دارد:

اولین معنی دادن عطر به مرده تعریف از بیننده خواب به بدی و نکوهش است

دومین تعبیر دادن عطر به مرده در خواب شنیدن اخبار بد از دیگران است

سومین تعبیر از دادن عطر به مرده در خواب انجام کارهایی است که ضررهای مالی بسیاری به خود و دیگران می رساند

چهارمین تعبیر از عطر زدن به مرده داشتن طبع ناپسند است

پنجم تعبیر دادن عطر به مرده در خواب رفتن به مجلسی است که هدفش غیبت و نکوهش است

ششمین معنی دادن عطر به مرده در خواب مردی است که حرام خواری و ریاکاری شهرت دارد

هفتمین معنی دادن عطر به مرده در خواب گفتن سخنانی بی ادبانه و از روی بی فرهنگی است

هشتمین تعبیر دادن عطر به مرده در خواب نداشتن دینداری پاک و درست است

نهمین تعبیر از دادن عطر به مرده در خواب به شرط آنکه از نزدیکان بیننده خواب باشد بر دریافت اخبار بد و ناخوشایند از دوست دلالت دارد.

تعبیر خواب دادن عطر به مرده

تعبیر خواب دادن عطر به مرده به روایت از محمد بن سیرین

از محمد بن سیرین چنین روایت شده است اگر کسی در خواب خود بیند که شیشه عطری خوشبو با رایحه ای مطلوب به یکی از مردگان خود می دهد چنانچه خود از انجام این کار ناراضی و احساس ناخوشایندی داشته باشد تعبیر چنین خوابی از دست دادن شانس و فرصت های خوب زندگی است. در واقع دادن عطر به مرده از سوی بیننده خواب به این معنی است که وی در موقعیت های مختلف زندگی شانس خود را برای موفقیت و پیروزمندی از دست می دهد.

در تعبیر دیگری از محمد بن سیرین اگر مردی در خواب خود زنی مرده را بیند که به لباس های وی عطر می زند یا اینکه بیند شیشه عطر بزرگی را به وی هدیه می دهد چنین خوابی به این موضوع اشاره دارد که آبروی بیننده آن در خطر است. اما اگر خواب بیند که در حال هدیه دادن به مرد مرده ای است به معنی آن است که به مریضی جدی مبتلا می شود که سلامتی اش در خطر است.

تعبیر خواب دادن عطر تند به مرده به روایت از ابراهیم کرمانی

از ابراهیم کرمانی چنین آمده است: اگر کسی در خواب بیند که یکی از عزیزانش فوت شده و وی در حال زدن عطری با رایحه تند به لباس هایش است چنانچه شخص مرده در عالم بیداری زنده باشد تعبیر چنین خوابی بر این موضوع اشاره دارد که از راهی نامشخص مال و مکنت بسیاری به دست می آورد.

در روایت دیگری از ابراهیم کرمانی تعبیر خواب دادن عطر به مرده بر استفاده مردم از مال وی در عالم بیداری دلالت دارد. از این رو اگر کسی در خواب جنازه مرده ای را بیند که بر روی کفن وی عطر می زند چنانچه آن شخص در عالم بیداری زنده باشد نشانه آن است که مال و دارایی وی بدون رضایت خود در اختیار مردم قرار داده می شود.

تعبیر خواب دادن عطر به جنازه مرده از دیدگاه آنلی بیتون

آنلی بیتون می گوید تعبیر خواب دادن عطر به جنازه مرده در خواب به شرط آنکه در بیداری زنده باشد بر افراط در لذت جویی دلالت دارد. همچنین اگر شخصی در خواب، خود را در گورستان و در مقابل جنازه مرده ای بیند که با جمعی از مردم در حال خاک کردنش هستند. چنانچه بیند که شیشه عطری را داخل کفن مرده قرار داد تعبیر چنین خوابی بر این موضوع اشاره دارد که آرزوها و حاجات شخص خواب بین برآورده نمی شود.

تعبیر خواب دادن عطر به مردگان در گورستان

لیلا برایت می گوید دادن عطر به جمعی از مردگان در گورستان نشانه ای از دریافت اخبار ناگوار کننده به شخص خواب بین و خانواده اش است. همچنین اگر کسی خواب بیند که اعضای خانواده اش فوت گشته و احساسی توام با ناراحتی و رنج به لباس های آنان عطر می زند معنی چنین خوابی نیکو و پسندیده است و خبر از به دست آوردن مالی بسیار از سوی بیننده خواب در مدت زمانی کوتاه است. به روایت از بسیاری معبرین اسلامی عطر دادن به مردگان در عالم رویا به موازات اینکه در بیداری نیز مرده باشند به این معنی از کار بیننده خواب خیر و برکت رفته و با دردسر و مشکل پیش خواهد رفت.

تعبیر خواب هدیه دادن عطر سیاه رنگ به مرده به روایت از کتاب سرزمین رویاها

از کتاب سرزمین رویاها چنین آمده است: اگر کسی خواب بیند که فردی مرده شیشه عطری سیاه رنگ هدیه می دهد علامت آن است که به زودی همای سعادت و خوشبختی از زندگی بیننده خواب خواهد رفت. در تعبیر دیگری از کتاب سرزمین رویاها دیدن چنین خوابی می تواند بیانگر غم و ناراحتی باشد. ممکن است بیننده خواب در عالم بیداری به مجلسی دعوت شود که در آن سراسر حزن و اندوه است.

لوک اوینتهاو درباره دیدن چنین خوابی اینگونه بیان می کند: دادن عطر به مرده به شرط آنکه شیشه عطر سفید باشد علامت آن است که دوران سخت و غم باری برای صاحب خواب آغاز و پس از پایان مشکلات رونق و خوشحالی به زندگی اش باز می گردد

لینک کوتاه : http://shabtob.ir/?p=10643

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.