تاریخ : سه شنبه, ۱۲ اسفند , ۱۳۹۹ 19 رجب 1442 Tuesday, 2 March , 2021
0

همه چیز درباره تعبیر خواب فارغ التحصیل شدن از دانشگاه

 • کد خبر : 10833
 • 05 بهمن 1399 - 19:59
همه چیز درباره تعبیر خواب فارغ التحصیل شدن از دانشگاه

تعبیر خواب فارغ التحصیل شدن از دانشگاه چیست و دیدن آن چه مفهومی دارد؟ بی شک یکی از لحظات شیرین و به یادماندنی برای هر کسی فارغ التحصیل شدن از دانشگاه و گرفتن جشن آن است. به طوری که حتی دیدن چنین روزهایی در خواب نیز از آن دسته خواب هایی است که می تواند […]

تعبیر خواب فارغ التحصیل شدن از دانشگاه چیست و دیدن آن چه مفهومی دارد؟ بی شک یکی از لحظات شیرین و به یادماندنی برای هر کسی فارغ التحصیل شدن از دانشگاه و گرفتن جشن آن است. به طوری که حتی دیدن چنین روزهایی در خواب نیز از آن دسته خواب هایی است که می تواند برای ما به موازات دیدن آن در واقعیت تجربه ای به یاد ماندنی باشد. به گفته بسیاری از معبران غربی چنین خوابی بنا به حالات و موقعیت های مختلف تعابیر گوناگونی نیز دارد. لذا ما در این بخش از تعبیر خواب شب تاب سعی بر آن نمودیم تا با گردآوری تعابیر خواب گزاران گوناگون شما را در یافتن مناسب ترین تعبیر برای خوابتان یاری کنیم.

تعبیر خواب فارغ التحصیل شدن از دانشگاه نشانه چیست؟

تعبیر خواب فارغ التحصیل شدن از دانشگاه نشانه چیست؟

در کتاب سرزمین رویاها چنین آمده است که اگر شما در خواب خود بینید که از دانشگاه فارغ التحصیل شده اید به گونه ای که دیگران از موفقیتتان شگفت زده می شوند تعبیرش آن است که در زندگی واقعی استعدادهایتان در معرض نمایش قرار داده می شوند.

آنلی بیتون نیز درباره فارغ التحصیل شدن از دانشگاه چنین می گوید: فارغ التحصیل شدن در دانشگاه بر رویارویی با مراحل جدید و بعضا پرمنفعت در زندگی اشاره دارد. بنا به چنین تعبیری اگر کسی در خواب خود بیند که دانشگاه خود را به اتمام رسانده و فارغ التحصیل شده است تعبیرش آن است که صفحه ای جدید از کتاب زندگی برایش باز خواهد شد.

چنانچه بیننده این خواب بیند که خود به تنهایی از یک دانشگاه بزرگ فارغ التحصیل شده است به گونه ای که همه را متحیر و شگفت زده می کند چنین خوابی به این موضوع اشاره دارد که صاحب آن بایستی خود به تنهایی برای مقابله و رویارویی با چالش های زندگی آماده شود.

تعبیر خواب فارغ التحصیل شدن از دانشگاه به روایت ابراهیم کرمانی

به روایت از ابراهیم کرمانی اگر شخصی در خواب، خود را ببیند که در قسمت ورودی دانشگاه قرار گرفته و انبوهی از مردم برای تبریکات به مناسبت فارغ التحصیل شدنش به استقبالش آمده اند چنانچه شور و شعف در وی برای چنین اتفاقی ایجاد گردد تعبیر این خواب بیانگر آن است که صاحب آن در کار یاهدفی پیشرفت های چشمگیری به دست می آورد که موجب می گردد مردم او را ارج و قرب نهند.

در تعبیر دیگری از ایشان تعبیر خواب فارغ التحصیل شدن و خارج گشتن از دانشگاه بر هشت وجه دلالت می کند:

 • اول عزت و جاه
 • دوم مرتبه
 • سوم کرامت و بزرگواری
 • چهارم تزویج
 • پنج فرزند یا فرزندانی اندیشمند
 • ششم مال و مکنت
 • هفتم موفقیت در اهداف
 • هشتم نکویی و گرامی شدن

تعبیر خواب مدرک فارغ التحصیل شدن از دانشگاه به روایت از اچ میلر

به روایت از اچ میلر اگر کسی در خواب خود بیند که از دانشگاه فارغ التحصیل شده است و بداند که رئیس دانشگاه در میان انبوهی از مردم مدرک وی را به دستش داد تعبیرش آن است که موقعیت اجتماعی بیننده خواب ارتقا یافته و با بزرگان همنشین و هم کلام می شود.

در تعبیر دیگری از اچ میلر چنانچه شخصی خواب بیند که در حال فارغ التحصیل شدن از دانشگاه است اما بجای شور و اشتیاق، دلهره و نگرانی در وی حاکم باشد نشانه آن است که موفقیت خود را با عبور از فراز و نشیب های متعدد کسب می کند.

تعبیر خواب فارغ التحصیل شدن از دانشگاه و گم کردن مدرک

از منوچهر مطیعی تهرانی چنین نقل شده است: اگر شخصی خواب بیند که از دانشگاه فارغ التحصیل شده است معنی اش آن است که موفقیت هایی چشمگیری انتظارش را خواهند کشد. چنانچه بیند که آوازه فارغ التحصیل شدنش تمامی شهر را پر کند از دیدگاه مطیعی تهرانی این خواب بر این موضوع اشاره دارد که توانایی ها و استعدادهای بیننده آن در آینده ای نزدیک شکوفا شده به گونه ای که سرنوشت وی را به عنوان افتخار جامعه رقم خواهند زد.

لیلا برایت چنین می گوید: اگر در خواب خود بینید که از دانشگاه فارغ التحصیل شده اید و با گرفتن مدرک تحصیلی خود از درب خروجی آن خارج می شوید. چنانچه بینید که به ناگاه مدرک خود را گم کردید و دلیل آن هم بر شما معلوم نباشد این خوابتان بیانگر این موضوع است که شما در زندگی واقعی خود برای رسیدن به اهدافتان توقعاتی فراتر از امکانات دارید. چنانچه در خواب خود بینید که تلاش فراوانی برای یافتن مدرکتان می کنید نشانه آن است که برای رسیدن به نقطه اوج موفقیت پشتکار، خبرگی و توانایی بسیاری از خود نشان می دهید.

تعبیر خواب فارغ التحصیل شدن فرزند از دانشگاه

به روایت از علی مدنی اگر مادری در خواب فرزند خود را بیند که از دانشگاه فارغ التحصیل گشته و با سرعت و به حالت دویدن به سمت وی می آید چنانچه بیننده خواب دانشگاه را مکانی مجلل و باشکوه بیند که فرزندش از آن خارج شد تعبیرش آن است که فرزند او در آینده ای نزدیک در شرایط و موقعیت مالی ایده آل قرار می گیرد.

اما اگر کسی خواب بیند که فرزندش از یک خرابه ای بیرون آید و با در دست داشتن برگه ای پاره و نامشخص به سمت وی آید چنانچه بیند که فرزندش با اشاره به سمت خرابه فارغ التحصیل شدنش از آن مکان را اطلاع دهد چنین خوابی به ضرر و زیان مالی بزرگی تعبیه شده است.

تعبیر خواب فارغ التحصیل شدن دیگران به روایت از شیخ طوسی

از شیخ طوسی درباره فارغ التحصیل شدن از دانشگاه در حالات مختلف چنین نقل شده است: اگر کسی خواب بیند که با خوشحالی و شعف از دانشگاه فارغ التحصیل شد معنی اش آن است که شانس و فرصت های طلایی بسیاری در زندگی پیش رویش قرار می گیرند.

درباره تعبیر خواب فارغ التحصیل شدن از دانشگاه

به تعبیر دیگری از ایشان: چنانچه کسی خواب بیند که فرزند وی با در دست داشتن مدرک تحصیلی از دانشگاه فارغ التحصیل شد به گونه ای که مدرک وی را بر سر در خانه چسباندند. معنی چنین خوابی بر این موضوع اشاره دارد که عمر فرزند صاحب خواب طولانی باشد.

همچنین اگر کسی در خواب خود بیند که خود مدرک فارغ التحصیل شدن را به دست فرزند و یا یکی از عزیزانش می دهد تعبیرش آن است که بیننده خواب باعث شکوفا شدن توانایی ها و قابلیت های درونی دیگران خواهد شد. به عبارتی نقش مهمی در نشان دادن استعدادهای دیگران دارد.

از شیخ طوسی درباره تعبیر خواب فارغ التحصیل شدن دیگران نیز چنین روایت شده است: چنانچه فارغ التحصیل شدن دیگران را در خواب خود بینید به گونه ای که احساسی از یاس و ناامیدی در وجودتان رخنه کرد نشانه آن است که وسوسه های شدید دنیوی دامنتان را خواهد گرفت.

لینک کوتاه : http://shabtob.ir/?p=10833

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.